Co Vás zajímá

 Na této záložce budou pravidelně přibývat články o digitálních médiích, abyste si nepřipadali jako mimozemšťané, až Vám budou někdy děti vyprávět, co odpoledne dělaly. 

Kdy jste naposledy jeli vlakem a jen tak se dívali z okna? Jakmile máme chvilku klidu, rychle sáhneme po časopise či telefonu. V dnešní době se nicnedělání moc nenosí. Vždy máme možnost nějak se zabavit či efektivněji využít čas. Jako bychom už zapomněli jaké je to být jen sami se sebou. Ani děti při školních přestávce neběhají po chodbách...

Novinové titulky a facebookové příspěvky nám neustále dělají špatné svědomí. S přáteli si prý povídáme více online než naživo a telefon kontrolujeme až 180krát denně. S digitálními médii trávíme většinu svého dne. Jsme opravdu všichni závislí? Je závislost na telefonu skutečná nemoc?

"Děti online"

01.11.2018

Abychom mohli ovlivnit chování našich pubertálních dětí na internetu nebo při hraní digitálních her, musíme nejdříve porozumět jejich motivům a touhám. Zkuste jednou nechat svého pubertálního syna vyprávět o tom, co ho baví a nehodnoťte to. Jen poslouchejchte.

Kým jste se chtěli stát, když jste byli malí? Kosmonautem, popelářem, baletkou, herečkou - to jsou nejčastější odpovědi generace dnešních rodičů. Dnešní děti se chtějí stát Youtubery. Youtubeři jsou pro ně vzorem, jsou opravdoví, upřímní, jedni z nich... Je to skutečně tak?